Francúzske vína

Armand Rousseau

Od založenia značky platí zvyk, že starší vždy predajú skúsenosti ďalšej generácií. Udržujú silné puto medzi človekom a viničom, ctiac si rodinné hodnoty a silnú pracovnú morálku už dlhé roky. V rodine Rousseau je úprimná láska k viniču obnovená s každou generáciou – je to jedna z pevne ukotvených rodinných hodnôt.

Francúzske vína

Armand Rousseau

Jemnosť, elegancia a poctivosť vína je skutočným prejavom terroiru, diela a práce vinára. Rousseauvci sú na kvinteto svojich burgundských vín veľmi hrdí. Vína zdokonaľujú z roka na rok, so zreteľom na ich príznačnú kvalitu. V súlade s tradíciami a filozofiou, rodina Rousseau presadzuje jednoduchosť pracovných postupov a túžbu robiť skvelé vína s jasným cieľom: maximalizovať kvalitu a potešenie z výsledného produktu.

Francúzske vína

Armand Rousseau

Vinárstvo sa venuje najmä hroznu pinot noir, najlepšie vyjadrujúcemu ich terroir. Rodina má k tejto odrode jedinečný vzťah. Tento prastarý burgundský druh hrozna je predkom mnohých odrôd, ako sú Chardonnay a Gamay – je to ušľachtilé hrozno. Z hľadiska kultivácie ťažko kvitne, ale darí sa mu najmä v severnom podnebí a vo vápencovo-hlinitých pôdach Côte de Nuits. Svojou jemnosťou a pozoruhodným rozsahom aróm nesie jemné črty a osobitosť každej vinice – vyjadruje typické nuansy svojho sadu. Každé víno má svoju osobnosť.

Produkty vinárstva Armand Rousseau nájdete osobne v našej predajni na Škultétyho ulici v Bratislave.

Translate »

Ak chcete navštíviť túto stránku, musíte mať 18 rokov.

Overte svoj vek